Tip

Rizocore 2g - vitalita pro česnek

1901

Mikrobiální pomocný rostlinný přípravek kombinující houby a bakterie určený pro moření česnekové sadby.


  • Skladem
    Můžeme doručit do: 27.9.2022
149 Kč
Kategorie: Fungicidy (plísně, houby)
 

Rizocore je mikrobiální pomocný rostlinný přípravek kombinující houby a bakterie (primárně Trichoderma harzianum), díky kterým pozitivně ovlivňuje vitalitu rostlin, zdravotní stav a tím i celkový výnos. Napomáhá rozvoji kořenů a bakterie kořeny zároveň chrání a zpřístupňuje hůře přijatelné živiny.

Díky nižší ceně lze přípravek aplikovat dvakrát – před výsadbou a na jaře a tím zajistit, že i v případě úhynu nebo omezení organismů v zimním období bude rostlina příznivě ovlivňována až do sklizně.

Aplikace a dávkování

Rizocore je dodáván ve formě granulí, které rozpouštíme ve vodě. Pro česnek se zdá nejvhodnější aplikovat přípravek postřikem nebo zálivkou ještě před zpracováním půdy před výsadbou. Na malých plochách roztokem zaléváme přímo řádky těsně před sázením.

Na jaře, kdy česnek začne vzcházet (obvykle v průběhu března), je vhodné aplikaci zopakovat. Pokud zvolíme postřik, je důležité neprovádět jej za přímého slunečního svitu, ale ve večerních hodinách. Nejlépe přípravek aplikujte před deštěm nebo jej po aplikaci pomocí bran zapravte do půdy, protože živé organizmy z přípravku nevydrží dlouho na přímém slunci.

Běžná dávka je 50 g přípravku na hektar (1 g lze použít až na 200 m2) rozpuštěného v co možná největším množství vody (okolo 2 000 l/ha). Před deštěm může být dávka vody výrazně nižší.

Nemusíme se bát, že bychom mohli rostliny předávkovat. Naopak při vyšších dávkách dojde k rychlejšímu efektu. Přípravek je použitelný nejen na česnek, ale i na další zeleninu, zemědělské plodiny, ovocné a okrasné rostliny.