Fazol keř. na suchá semena - Carmen 30g

ZC0409552
Polopozdní až pozdní odrůda keříčkovitého typu určená pro pěstování na semeno.Zrno je červenohnědé barvy.

  • Skladem
    Můžeme doručit do: 24.5.2024
35 Kč
Kategorie: Fazole
Hmotnost: 0.03 kg
Délka: 17
Šířka: 11.5
Hloubka: 1.1
 

Phaseolus vulgaris / Fazol zahradní

Popis:

Fazol je teplomilná rostlina vyžadující pro své pěstování teplejší polohy se záhřevnými, lehčími až polotěžkými půdami. V osevním postupu ho zařazujeme do třetí tratě. Vyséváme, když teplota půdy neklesá pod 10°C a půda je dostatečně zásobena vláhou, což bývá od 1. dekády května do poloviny června. Postupným výsevem až do konce června můžeme prodloužit dobu sklizně. Důležitá je hloubka setí – 4 až 7 cm u fazolu keříčkového, 6 – 8 cm u fazolu tyčkového. Kultivujeme jenom do počátku kvetení, pozdější zásah do porostu zapříčiňuje sprchávání květů a negativně působí na zdravotní stav. Závlaha do počátku květu a v suchých letech zvyšuje výnos a kvalitu lusků.

Fazol polní – pěstován na semeno (lusky nejsou vhodné pro konzumaci na zeleno, obsahují pergamenovou vrstvu). Zrna fazolí mají vysoký obsah Ca a mohou být alternativním zdrojem vápníku pro lidi s alergií na laktózu.

 

HTS: 200 – 320 g
Výsev: květen - červen

Spon: 30 x 15-20 cm

Sklizeň: září

 

Odrůda:

CARMEN - polopozdní až pozdní odrůda fazole keříčkovitého typu, určená pro pěstování na semeno fazolí. Zrno po dozrání je velké velikosti (HTS 500 – 600g), oválného tvaru červenohnědé barvy. Odrůda je určena pro konzervárenské a potravinářské zpracování suchého uzrálého zrna.